نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

آغاز رزمایش مشترک قفقاز 2020 با حضور ایران، روسیه و چین + فیلم

رزمایش نظامی مشترک قفقاز-۲۰۲۰ به میزبانی روسیه با شرکت ۱۳ هزار نیروی نظامی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، چین، پاکستان، بلاروس و میانمار در منطقه جنوبی روسیه شامل حاشیه دریای خزر و دریای سیاه امروز (دوشنبه) آغاز شد و تا روز شنبه آینده ادامه دارد.

طبق گزارش رسانه‌ها، رزمایش مشترک ۶ روزه نظامیان ایران، چین، ارمنستان، بلاروس، پاکستان و میانمار در منطقه جنوبی روسیه تحت عنوان «قفقاز ۲۰۲۰» با حضور تقریبا ۸۰۰۰۰ نظامی آغاز شد.

فیلم | رزمایش مشترک قفقاز 2020 با حضور ایران، روسیه و چین آغاز شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه‌ ترکیه‌ای و همچنین سفارت ایران در روسیه در گزارش‌های جداگانه خبر دادند که رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» با مشارکت نظامیان چندین کشور شامل ایران و چین در جنوب روسیه آغاز شد. 

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، روسیه امروز دوشنبه رزمایش نظامی «قفقاز ۲۰۲۰»  با حضور تقریبا ۸۰۰۰۰ نظامی را آغاز کرد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، این رزمایش آخرین مرحله از رزمایش آموزش نبرد در سال جاری است. در جریان این رزمایش ماموریت‌های اصلی در شمال قفقاز و همچنین در دریای خزر و دریای سیاه انجام خواهد شد.

آناتولی گزارش داد، از حدود ۱۰۰۰ نظامی از ارمنستان، بلاروس، چین، میانمار و پاکستان برای مشارکت در این رزمایش دعوت شده و انتظار می‌رود که شناورهای نظامی ایران هم در این رزمایش حضور داشته باشند.

بنا بر این گزارش، نمایندگانی از جمهوری آذربایجان، قزاقستان، تاجیکستان، اندونزی، ایران و سریلانکا در نظر دارند به عنوان ناظر در رزمایش مشارکت کنند.

قرار است در رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ ، از ۲۵۰ تانک، ۴۵۰ خودروی جنگی پیاده‌‍نظام و خودروی زرهی، ۲۰۰ سامانه خمپاره‌انداز و چندین سامانه راکت انداز استفاده شود.

خبر آغاز رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ در حالی منتشر شده که سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه درباره این رزمایش بیانیه صادر کرد.

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به شرح ذیل است:

«مانور مشترک نظامی «قفقاز ۲۰۲۰» از امروز ۲۱ لغایت ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰(مصادف با ۳۱/۰۶/۱۳۹۹ لغایت ۰۵/۰۷/۱۳۹۹ و با حضور حدود ۱۳ هزار نظامی و ازجمله حدود ۱۰۰۰ نظامی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ارمنستان، چین، بلاروس، پاکستان و میانمار در منطقه جنوبی روسیه و حاشیه دریای خزر و دریای سیاه آغاز خواهد شد.

در این مانور که در راستای سند «اقدامات در راستای تحکیم اعتماد و امنیت» وین مورخ ۲۰۱۱ می‌باشد، از جدیدترین تجهیزات جنگی، سیستم های ضد موشکی، موشکی، هواپیماهای جنگنده، هلی کوپتر و سایر تسلیحات به روز استفاده می‌گردد.

بخش رسانه ای سفارت ج.ا.ایران – مسکو»

پویشگر: خبری لند     منبع: فارس

۱۵:۴۲:۵۳ | دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | Monday 21 / 09 September / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon